O nas

Siemano!

Jesteśmy czwórką warszawskich licealistów pasjonujących się sztuką współczesną. Razi nas brak wystarczającej przestrzeni dla rozwoju uzdolnionych artystycznie nastolatków, którzy często tworzą oryginalne i niesamowite dzieła. Pomysł na projekt zrodził się w naszych głowach kilka miesięcy temu i mimo tego, że przez rozwój pandemii zmienił on kilkukrotnie swoją formę, postanowiliśmy działać teraz. Zależy nam na promowaniu sztuki młodych ponieważ uważamy, że w Warszawie tego brakuje, a nawet my sami jako młodzi ambitni ludzie ciągle goniący za sukcesem spychamy działalność artystyczną na drugi plan, zapominając o jej licznych zaletach.

NA CZYM POLEGA NASZ PROJEKT?

„Bunt w sztuce” to projekt o bardzo szerokim spektrum aktywności, którego celem jest wypromowanie sztuki stworzonej przez osoby nastoletnie aby młodzi artyści zostali dostrzeżeni. Inicjatywa bazuje na gromadzeniu i poszerzaniu bazy restauracji, kawiarni, bibliotek i innych lokali użytkowych, które zgodzą się udostępnić swoją powierzchnię na wystawienie prac artystycznych. Proces promowania sztuki w tych punktach przyniesie obustronne korzyści - zarówno klientom, którzy będą mieli okazję zapoznać się z naszą inicjatywą, jak i restauratorom, jako że osoby zainteresowane naszym pomysłem będą odwiedzały ich lokale użytkowe. Dzięki tym powiązaniom mamy nadzieję na dynamiczny rozwój naszego projektu, który przyciąga uwagę coraz większej liczby restauratorów i młodych artystów. Oprócz fizycznych wystaw, na koncie na Instagramie naszego projektu regularnie zamieszczamy zdjęcia wybranych prac wraz z ich tytułami i imieniem i nazwiskiem autora lub autorki.

Zachęcamy do wysyłania waszych prac na maila: [buntwsztuce@gmail.com] oraz dzielenia się pomysłami a propos rozwoju naszej inicjatywy.

Do zobaczyska!!!!!!